Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie poligonowe śląskich artylerzystów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 lutego 2019

Dobiegł końca pierwszy tydzień szkolenia poligonowego artylerzystów 23. śląskiego pułku artylerii na obiektach Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Obok szkolenia specjalistycznego żołnierze doskonalili umiejętności przygotowujące do działania w różnych sytuacjach pola walki podczas zajęć taktycznych, inżynieryjno–saperskich, ogniowych i obrony przed bronią masowego rażenia.

Żołnierze 23. śląskiego pułku artylerii podczas szkolenia poligonowego na obiektach Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu / Zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński, 23. śpa

Wykonywanie ukryć na sprzęt bojowy i stan osobowy z wykorzystaniem materiału wybuchowego były tematem zajęć inżynieryjno-saperskich z udziałem żołnierzy dywizjonu artylerii rakietowej, które 8 lutego przeprowadzono w ośrodku saperskim na toruńskim poligonie. Żołnierze doskonalili sporządzanie elektrycznej sieci wybuchowej i wysadzanie materiału wybuchowego.

Przed przystąpieniem do szkolenia kierownik zajęć, ppor. Arkadiusz Waśkowski, zapoznał z przepisami oraz warunkami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie wykonywania prac minerskich. Następnie żołnierze przystąpili do sporządzenia sieci elektrycznej na środkach ćwiczebnych. Po omówieniu i praktycznym sporządzaniu sieci wybuchowej przez szkolonych, artylerzyści mieli możliwość zaobserwowania efektów swojej pracy podczas wysadzania materiału wybuchowego.

Szkoleniowy tydzień zakończono sprawdzeniem wytrzymałości i kondycji fizycznej artylerzystów, a także umiejętności pokonywania terenu zagrożonego występowaniem IED. W czasie dwudziestokilometrowego marszu leśnymi traktami żołnierze realizowali zagadnienia marszu ubezpieczonego, procedury działania po wykryciu improwizowanego ładunku, a także doskonalili umiejętności posługiwania się mapą i organizację systemu łączności wewnętrznej.

- Obok wyszkolenia specjalistycznego, to właśnie odporność fizyczna i umiejętność działania w zespole stanowią o sile pododdziału – podsumowuje dowódca 1. dywizjonu artylerii samobieżnej, ppłk. Grzegorz Pawełko.

Na podstawie informacji kpt. Remigiusza Kwiecińskiego, 23. śpa
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.