Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6-latek zginął w katastrofie Cessny 208B

Lotnictwo cywilne, 20 kwietnia 2009

17 kwietnia w Canaima National Park w Wenezueli rozbił się przewożący turystów samolot Cessna 208B z 11 osobami na pokładzie. W katastrofie zginął 6-letni chłopiec.

Samolot startował z lotniska Canaima (SVCN) o 15:32 z turystami, którzy mieli oglądać położone na dużej wysokości wodospady w parku narodowym Canaima - Angel Falls. Później miał wylądować na Santiago Marino Porlamar (SVMG). Na kilkaset metrów przed końcem pasa jego silnik zaczął tracić moc. Samolot rozbił się w zaroślach ok. 8 km za lotniskiem.

Chłopiec, który zginął to Brytyjczyk Thomas Horne z Camberley w Surrey. Jego rodzice, 46-letni David i 36-letnia Jane Elizabeth, zostali ranni i trafili do szpitala. Uczestniczyli w wycieczce organizowanej przez biuro First Choice, oddział TUI Travel. Poważne rany odniosły łącznie 3 osoby, inni zostali jedynie poturbowani.

Rozbita jednosilnikowa Cessna 208B Grand Caravan, rej. YV-1181, nr ser. 208B-0695, wyprodukowana w 1998, należy do Linea Turistica Aereotuy (LTA). Napędzana była silnikiem Pratt & Whitney Canada PT6A-114A.

Samolot pilotował 35-letni Edgar Ocha. Drugim pilotem był 21-letni Gerardo Villaroel.

Zdjęcie: Victor Pereira


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.