Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezpłatne urlopy litewskich żołnierzy

Strategia i polityka, 20 kwietnia 2009

Ministerstwo Obrony Litwy wezwało żołnierzy kontraktowych i pracowników resortu do wykorzystywania tygodniowych bezpłatnych urlopów. Miałoby to pomóc w ratowaniu budżetu ministerstwa.

Bezpłatne urlopy mają być dobrowolne. Miałyby być powtarzane do końca roku. W ten sposób minister obrony Litwy Rasa Juknawiczene chciałaby uniknąć zwolnień żołnierzy i pracowników, a tym samym utraty fachowców, którzy mogliby już nie wrócić do resortu po poprawie sytuacji finansowej.

W związku z kryzysem finansowym rząd Litwy postanowił ograniczyć wydatki budżetu o 3,4 mld litów (ok. 980 mln euro). Z tej kwoty budżet resortu obrony ma zaoszczędzić 151,3 mln litów (43,5 mln euro). O około 25 mln litów ma się zmniejszyć fundusz płac. To właśnie tę kwotę władze resortu chcą zaoszczędzić dzięki urlopom bezpłatnym.

Litwa przeznacza na wydatki obronne zaledwie 1,02% PKB. To jeden z najmniejszych wskaźników wśród krajów NATO, gdzie średnio jest on blisko dwa razy wyższy. Pierwotnie budżet MO Litwy wynosił 1,163 mld litów, w wyniku oszczędności zmniejszono go do 1,011 mld litów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.