Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie lotów OH-1

Lotnictwo wojskowe, 07 marca 2019

1 marca lekkiej śmigłowce rozpoznawcze OH-1 Ninja ze składu Rikujō Jieitai(wojsk lądowych sił samoobrony) wznowiły loty. Nastąpiło to po ponad 4-letniej przerwie.

Priorytetem Japończyków jest teraz wznowienie nawyków przez załogi OH-1 / Zdjęcie: MO Japonii

OH-1 zostały uziemione po katastrofie jednego z nich w lutym 2015. Zdarzenie spowodowane było usterką silnika Mitsubishi TS1-M-10.

Obecnie Rikujō Jieitai mają na stanie 36 OH-1. Wstępne plany zakładały nabycie 150-250 śmigłowców, które zastąpiłyby OH-6D. Projektowano też wersję uderzeniową, jako następcę AH-1S, ale ostatecznie z nie zrezygnowano i wybrano AH-64D. 


Drukuj Góra