Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa SportCruisera w Portugalii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 17 marca 2019

Wczoraj po południu z lotniska Breganca w Portugalii wystartował dwumiejscowy samolot SportCruiser. Na jego pokładzie znajdowało się dwóch pilotów. Lecieli do Leon w Hiszpanii. Lot miał charakter rekreacyjny.

Z niewiadomych przyczyn, około pół godziny po starcie, o 17:54 czasu lokalnego samolot rozbił się w okolicach Aveleda i Rio de Onor. Dwie osoby, które nim leciały, zginęły na miejscu. Ofiary katastrofy to 60-letni Horácio Sousa (właściciel supermarketu w Bragança) i 26-letni André Bessy – obaj piloci-instruktorzy. Ten drugi od niedawna był pilotem linii TAP.

Pół godziny po rozbiciu samolotu na miejscu katastrofy znalazło się 16 strażaków i 7 pojazdów technicznych / Zdjęcie: publico.pt

Przyczyny katastrofy bada Biuro ds. Zapobiegania Wypadkom i Wypadków Lotniczych i Wypadków Kolejowych (GPIAAF). Według świadków, samolot rozpadł się w powietrzu. Jego skrzydło znaleziono 150 m od reszty wraku.

Rozbity wczoraj samolot to ultralekki dolnopłat Czech Aircraft Works SportCruiser nr rej. CS-UPL, nr ser. 06SC041. Należał do Aeroclube de Bragança. Został wyprodukowany w 2007, a aeroklub zakupił go miesiąc temu. Zwykle na trasie Breganca – Leon latał nim Telmo Garcia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.