Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

THAAD latem w Rumunii

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 11 kwietnia 2019

US European Command (EUCOM) poinformowało, że latem w Rumunii zostanie rozmieszczony kompleks przeciwrakietowy THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Stanie się tak na prośbę NATO, na czas prac aktualizacyjnych i konserwacyjnych instalacji obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore. THAAD zostanie zintegrowany z architekturą obrony przeciwrakietowej NATO i podporządkowany NATO Allied Air Command. Ma chronić amerykański kontyngent w Europie i terytoria niektórych państw sojuszniczych (zasięg THAAD wynosi ok. 200 km).

Wyładunek wyrzutni kompleksu THAAD z samolotu transportowego C-17A / Zdjęcie: eucom.mil

Do Naval Support Facility Deveselu mają zostać przebazowane komponenty 69th Air Defense Artillery Brigade z Fort Hood w Teksasie. Planowana aktualizacja Aegis Ashore Romania – funkcjonującego od 2016, jest częścią regularnej, planowanej konserwacji, która jest realizowana w przypadku wszystkich amerykańskich systemów Aegis. EUCOM zaznacza, że aktualizacja nie doda żadnych możliwości ofensywnych do systemu obrony przeciwrakietowej (z wyrzutni systemu mogą startować pociski samosterujące Tomahawk, THAAD w Izraelu, 2019-03-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.