Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Vietravel zakłada linie lotnicze

Lotnictwo cywilne, 13 kwietnia 2019

Największy wietnamski operator turystyczny (i jeden z największych w Azji Południowo-wschodniej) Vietravel wystąpił o licencję do władz transportowych w Thua Thien Hue, nadmorskiej prowincji w środkowym Wietnamie. Vietravel próbuje naśladować inne biura podróży, które wykonują podobne ruchy na całym świecie. Zamierza założyć linie lotnicze, wkraczając na zatłoczony i szybko rozwijający się rynek. W Wietnamie popyt na loty krajowe rośnie o ponad 10% rocznie, wyprzedzając tempo wzrostu gospodarczego (ok. 7% w 2018).

Rynek przewozów lotniczych w Wietnamie rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2018 wietnamskie lotniska obsłużyły 106 milionów pasażerów, o 13% więcej niż w 2017 / Zdjęcie: Dan tri

W Wietnamie do niedawna funkcjonowały cztery linie lotnicze, w tym flagowe Vietnam Airlines i tanie Viet Jet Aviation. Vietnam Airlines są również właścicielem Vietnam Air Services, znanego jako Vasco, oraz mają 70% akcji taniego operatora Jetstar Pacific Airlines Aviation (pozostałe 30% należy do Qantas Airways). W styczniu 2019 na rynek weszły Bamboo Airways – operator lotów krajowych (Wietnamskie linie kupiły 110 Boeingów , 2019-02-27). Jako kolejna – w sierpniu 2019 – ma pojawić się spółka joint venture wspierana przez AirAsia Group – wiodącego przewoźnika budżetowego w Azji Południowo-Wschodniej. Linie zakładane przez Vietravel będą więc prawdopodobnie siódme.

Nowe linie mają w pierwszym okresie realizować tylko połączenia czarterowe. W ramach przygotowań do uruchomienia własnych linii lotniczych, Vietravel w ciągu ostatnich 2 lat uruchomił 300 lotów czarterowych. Nie tylko w Wietnamie, ale także do Japonii.

Warto pamiętać, że Wietnam liczy ponad 95 mln mieszkańców. W 2018 odwiedziło go 15,5 mln turystów – o 20% więcej niż w poprzednim roku. Wietnamskie lotniska obsłużyły 106 milionów pasażerów, o 13% więcej niż w 2017. Wietnamscy przewoźnicy przewieźli zaś w 2018 ponad 50 mln pasażerów, co oznaczało wzrost o 14%.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.