Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strajk pilotów Jet Airways

Lotnictwo cywilne, 14 kwietnia 2019

Ok. 1100 pilotów Jet Airways, należących do National Aviator's Guild (NAG), ogłosiło strajk od 15.04.2019 o 10:00. Piloci oraz  inżynierowie i kierownictwo wyższego szczebla nie otrzymują pensji od początku stycznia. Zadłużony przewoźnik nie wypłacił marcowego wynagrodzenia również pracownikom innych kategorii.

Początkowo NAG planowała rozpoczęcie strajku na 31 marca, ale przełożyła termin o pół miesiąca, by prowadzić rozmowy z nowym kierownictwem linii. Jet Airways są obecnie pod kontrolą zarządczą konsorcjum kredytodawców, kierowanym przez SBI po zatwierdzeniu w marcu planu zwrotu długu. Konsorcjum doprowadziło do rezygnacji prezesa – założyciela linii, Naresha Goyala, dysponującego 51% ich akcji. Z zasiadania w zarządzie zrezygnowała też jego żona, Anita.

Pracownicy Jet Airways już od kilku dni biorą udział w manifestacjach, sprzeciwiając się niewypłacaniu wynagrodzeń i groźbie likwidacji przewoźnika wskutek złego zarządzania / Zdjęcie: HT

Jet Airways to indyjskie linie z siedzibą w Bombaju, realizujące przewozy od 1993. W 2018 przewiozły 27,2 mln osób. Pod koniec tego roku dysponowały 112 samolotami.

12 kwietnia Jet Airways odwołały wszystkie połączenia międzynarodowe z Indii. Zawiesiły też loty krajowe między Bombajem a Kalkutą oraz Kalkutą i Guwahati. Powoływały się przy tym na problemy operacyjne. Część samolotów Jet Airways nie lata już od kilku tygodni.

Zadłużenie przewoźnika jest szacowane przez raporty zewnętrzne na Rs 8000 Crore (ok. 115 mln USD). Przedstawiciele Jet Airways nie potwierdzają tej kwoty. Nie zaprzeczają jednak temu, że pożyczkodawcy (wierzyciele) zgodzili się na natychmiastowy zastrzyk finansowy w wysokości RS 1500 Crore (ok. 33 mln USD).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.