Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Q400 dla Kazachów od producenta

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 kwietnia 2019

W zakładach Bombardiera w Toronto 11 kwietnia odbyła się ceremonia przekazania liniom Qazaq Air pierwszego z dwóch samolotów turbośmigłowych Q400 zamówionych przez nie w 2017, bezpośrednio od producenta. Umowa była następstwem udanego wprowadzenie do eksploatacji przez Qazaq Air 3 innych samolotów tego typu, wydzierżawionych od Falcon Aviation Services z Abu Zabi.

W maju flota Qazaq Air Ma wzrosnąć do 5 samolotów turbośmigłowych Q400 / Zdjęcie: Bombardier

Świadkami wydarzenia byli m.in. ambasador Kazachstanu w Kanadzie JE Akylbek Kamaldinov, p.o.dyrektora naczelnego Qazaq Air Adel Dauletbek i szef działu PR linii Siergiej Khetsuriani, wiceprezes Bombardier Commercial Aircraft ds. handlowych Ross Mitchell i dyrektor Bombardiera ds. sprzedaży Mark Gilbert, a także pracownicy Qazaq Air i Bombardiera.

Jesteśmy zachwyceni osiągami naszej floty Q400 i cieszymy się, że możemy wprowadzić do eksploatacji dodatkowe samoloty [tego typu]. Dzięki temu nasi klienci skorzystają z rozbudowy naszej siatki połączeń w Kazachstanie, a także do pobliskich miast w Azji Środkowej – powiedział Adel Dauletbek.

Gratulujemy Qazaq Air rozwoju i rozbudowy siatki. Q400 sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach na całym świecie. Prędkość, zasięg i małe zużycie paliwa w samolocie, a zwłaszcza zdolność do operowania w temperaturach do –54°C, sprawiają, że idealnie nadaje się do użytkowania na długich trasach Qazaq Air na rynku kazachskim – dodał Ross Mitchell.

Siatka połączeń Qazaq Air kilkanaście miejsc docelowych w Kazachstanie, Kirgistanie i Rosji. Drugi Q400 zakupiony bezpośrednio od Bombardiera ma dołączyć do floty w maju. Dzięki temu przewoźnik będzie dysponował 5 samolotami tego typu (Kolejne Q400 dla Qazaq Air, 2017-12-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.