Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Boeinga 737 w Kongo

Lotnictwo cywilne, 30 kwietnia 2009

W Demokratycznej Republice Kongo rozbił się Boeing 737. Zginęły 2 osoby.

Samolot wystartował rano z Bangui w Republice Środkowoafrykańskiej. Po postoju w stolicy Republiki Kongo - Brazzaville (Maya Maya Airport) poleciał do Harare w Zimbabwe. Rozbił się ok. 210 km od stolicy DRK - Kinszasy, w prowincji Bandundu, między Kenge i Nzasi.

Zginęło 2 członków załogi samolotu. Jeden był obywatelem Algierii, drugi mieszkańcem Brazzaville.

Nie wiadomo kto był właścicielem samolotu. Według niektórych źródeł rozbity samolot to Boeing 727 należący do Centrafrique.

W Afryce katastrofy lotnicze zdarzają się około 6 razy częściej niż w innych częściach świata. Tylko w DRK od 1996 zdarzyło się ponad 20 katastrof, w których zginęli ludzie (Katastrofa DC-9 w Kongo).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.