Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katedra Notre Dame z Kosmosu

Astronautyka, Wypadki, Historia, 18 kwietnia 2019

Operatorzy programu CopernicusEU opublikowali na twitterze pierwsze zdjęcie satelitarne katedry Notre Dame w Paryżu po pożarze, który wybuchł 15 kwietnia wieczorem. Pożar został ugaszony dopiero rankiem następnego dnia. Katedra uległa znacznym zniszczeniom. Całkowicie spłonął dach, zawaliła się też wieża. Częściowemu zniszczeniu uległ strop i wnętrze katedry.

Ze zdjęć opublikowanych przez CopernicusEU wynika, że katedra Notre Dame uległa w pożarze z 15 kwietnia poważnym zniszczeniom, ale jej mury przetrwały. Jeśli nie zaszkodziła im wysoka temperatura, ułatwi to odbudowę, choć przywrócenie stanu sprzed pożaru nie będzie możliwe / Zdjęcia: PlanetLabs via CopernicusEU

Na portalu opublikowano nie tylko zdjęcie katedry po pożarze (z 17 kwietnia), ale także jej obraz na krótko przed nim (z 2 kwietnia). Oba zdjęcia zostały wykonane przez satelity SkySat amerykańskiej kompanii PlanetLabs. Wynika z nich, że mury katedry Note Dame nie zostały zniszczone. Ich stan i możliwości odbudowy katedry badają obecnie eksperci. Według wstępnych ocen, odbudowa zabytku potrwa co najmniej 3-5 lat. Fundusze na to przedsięwzięcie zbierane są na całym świecie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.