Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katedra Notre Dame z Kosmosu

Astronautyka, Wypadki, Historia, 18 kwietnia 2019

Operatorzy programu CopernicusEU opublikowali na twitterze pierwsze zdjęcie satelitarne katedry Notre Dame w Paryżu po pożarze, który wybuchł 15 kwietnia wieczorem. Pożar został ugaszony dopiero rankiem następnego dnia. Katedra uległa znacznym zniszczeniom. Całkowicie spłonął dach, zawaliła się też wieża. Częściowemu zniszczeniu uległ strop i wnętrze katedry.

Ze zdjęć opublikowanych przez CopernicusEU wynika, że katedra Notre Dame uległa w pożarze z 15 kwietnia poważnym zniszczeniom, ale jej mury przetrwały. Jeśli nie zaszkodziła im wysoka temperatura, ułatwi to odbudowę, choć przywrócenie stanu sprzed pożaru nie będzie możliwe / Zdjęcia: PlanetLabs via CopernicusEU

Na portalu opublikowano nie tylko zdjęcie katedry po pożarze (z 17 kwietnia), ale także jej obraz na krótko przed nim (z 2 kwietnia). Oba zdjęcia zostały wykonane przez satelity SkySat amerykańskiej kompanii PlanetLabs. Wynika z nich, że mury katedry Note Dame nie zostały zniszczone. Ich stan i możliwości odbudowy katedry badają obecnie eksperci. Według wstępnych ocen, odbudowa zabytku potrwa co najmniej 3-5 lat. Fundusze na to przedsięwzięcie zbierane są na całym świecie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.