Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy rok francuskiego przemysłu lotniczego

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2019

Francuski przemysł lotniczy odnotował w 2018 rekordową sprzedaż w wysokości 65,4 mld euro, Z kwoty tej aż 44 mld euro to sprzedaż eksportowa. Według Erica Trappiera, prezesa francuskiego stowarzyszenia przemysłu lotniczego GIFAS sprzedaż cywilna stanowiła 77% sumy wymienionej na wstępie.

Francuskie przedsiębiorstwa branży lotniczej zdobyły w 2018 kontrakty wartości 58,2 mld euro / Zdjęcie: Airbus

Z powodu zmniejszenia ilości zamówień w sektorze cywilnym w porównaniu z poprzednimi latami francuskie przedsiębiorstwa branży lotniczej zdobyły kontrakty wartości 58,2 mld euro – oznacza to spadek o 17% w porównaniu z 2017. GIFAS twierdzi, że jest to normalne po okresie wzrostu zamówień. Jednocześnie produkcja rośnie, aby sprostać popytowi, zgodnie z prognozami wzrostu ruchu lotniczego.

W 2018 we francuskim przemyśle lotniczym zatrudniona była rekordowa ilość 195 tys. osób, z czego 15 tys. stanowili nowo przyjęci pracownicy. W ubiegłym roku we francuskich przedsiębiorstwach lotniczych utworzono 4 tys. miejsc pracy.

Eric Trappier podkreślił również wiodącą rolę francuskiego sektora kosmicznego w Europie, dodając, że wzrost w tym sektorze wynika z eksportu, podczas gdy konkurenci korzystają z wewnętrznych kontraktów instytucjonalnych. Trappier zaapelował, aby lotnictwo i kosmonautyka stały się strategicznym priorytetem przemysłowym Unii Europejskiej (Granty UE dla obronności, 2019-04-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.