Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelskie drabiny dla Indii

Wojska specjalne, Służby państwowe, 29 kwietnia 2019

Izraelskie przedsiębiorstwo Alpha 7 z Rishpon (Yakum Industrial Park) zakończyło pierwszą fazę kontraktu na dostawy składanych zestawów drabin dla indyjskiej Narodowej Straży Bezpieczeństwa (NSG), jednostki sił specjalnych podległej Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Zamówienie na 75 drabin zostało zrealizowane za pośrednictwem indyjskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w produktach dla bezpieczeństwa wewnętrznego. To czwarty kontrakt na drabiny Alpha 7 dla Indii w ciągu ostatnich 3 lat, realizowany w ramach programu modernizacji indyjskich służb wojskowych, bezpieczeństwa i ratowniczych.

Produkowana przez Alpha 7 drabina taktyczna po złożeniu do transportu przez żołnierza / Zdjęcie: Alpha 7

Składane drabiny Combat / Rescue są produkowane przez Alpha 7 na licencji Alphahome Systems UK. Wykonane z duraluminium i magnezu mają długość do 9,9 m, a z kompozytu węglowego – do 11,5 m. Ten rodzaj drabin został opracowany specjalnie do wykonywania zadań związanych ze zwalczaniem terroryzmu i walką z przestępczością zorganizowaną. Mogą z nich korzystać jednocześnie trzy osoby z pełnym wyposażeniem. Drabinę można oprzeć o przeszkodę lub zawiesić pionowo za pomocą specjalnych haków. Można ją też szybko skonfigurować do przekraczania ogrodzeń z drutu kolczastego.

Zestaw po złożeniu ma wymiary 1,1 x 0,4 m. Może być przenoszony, po zamocowaniu do uprzęży plecaka, przez żołnierza lub ratownika. Drabinę można także przewozić w małym pojeździe lub na motocyklu. Jej użycie jest wygodne w zatłoczonych obszarach miejskich.

Drugi etap dostaw drabin z Izraela ma się zakończyć do końca maja 2019. Ta faza obejmie 50 zestawów. Całkowita szacunkowa wartość bieżącej umowy jest szacowana na 250 tys. USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.