Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbił się JH-7A

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2019

18 maja 2019 o 7:17 czasu lokalnego rozbił się dwumiejscowy samolot myśliwsko-bombowy JH-7A chińskich wojsk lotniczych. Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Gaocunzhen sąsiadującej z dzielnicą Wendeng w Weihai w prowincji Szantung nad Morzem Żółtym. Informacje i filmy pokazujące wypadek pojawiły się w chińskim Internecie w południe. Władze na razie oficjalnie się do nich nie odniosły. Co więcej, część filmów związanych z wypadkiem usunięto z sieci.

Kadry z nagrania monitoringu drogi w okolicy miejscowości Gaocunzhen, na których widać wypadek myśliwca JH-7A chińskich wojsk lotniczych, 19 maja 2019, 7:17:24

Wrak rozbitego samolotu znaleziono na brzegu rzeki niedaleko niezasiedlonych jeszcze budynków mieszkalnych. Wkrótce okazało się, że obaj członkowie załogi zdołali się katapultować i przeżyli. Ich spadochrony także można było zobaczyć na filmach w Internecie.

Rozbity samolot to myśliwsko-bombowy JH-7A zaprojektowany przez 603. Xi'an Institute. Prawdopodobnie wchodził w skład 15. brygady chińskich wojsk lotniczych z bazą w Weifang na Półwyspie Shandong (Szantung).

Spadochron jednego z członków załogi myśliwca JH-7A chińskich wojsk lotniczych, który rozbił się 18 maja w okolicy miejscowości Gaocunzhen

Wypadek z 18 maja to 13 znany incydent z udziałem JH-7 i jego zmodernizowanej wersji JH-7A od 1994. W tych 13 wypadkach rozbiło się po co najmniej 5 samolotów Marynarki Wojennej i Wojsk Lotniczych. Zginęło w nich nie mniej niż 15 pilotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.