Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lubawa zainteresowana nabyciem 100% akcji Air-Pol Sp.z o.o.

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 09 listopada 2007

Nie potwierdziły się informacje prasowe o przejęciu jedynego w Polsce producenta specjalistycznych spadochronów wojskowych - legionowskiej spółki Air-Pol przez największego w kraju wytwórcę namiotów, kamizelek kuloodpornych i specjalistycznej odzieży dla wojska - przedsiębiorstwo Lubawa S.A.

Jak nam wyjaśnili Edyta Gawlik - asystentka Zarządu Lubawy i Włodzimierz Budziński - prezes i główny właściciel AIR-POL - na razie mamy do czynienia z listem intencyjnym spółki odzieżowej, który wpłynął do przedsiębiorstwa legionowskiego pod koniec października. Czytamy w nim, że Zarząd Lubawa S.A. jest gotów nabyć 100% udziałów Air-Pol Sp. z o.o. Oferta jest ważna do 30 stycznia 2008.

Właścicielami wszystkich udziałów legionowskiej wytwórni spadochronów jest rodzina Budzińskich - Włodzimierz Budziński, Jolanta Budzińska i Krystyna Budzińska. Spółka ma doskonały standing finansowy. Dowiedzieliśmy się, że oferta Lubawy jest jedną z kilku, które napłynęły na ręce prezesa Budzińskiego.

Komentując rozwój wydarzeń powiedział on, iż spółka Air-Pol ma obecnie przed sobą trzy drogi rozwoju: konsolidację branży spadochronowej w Europie i USA za pomocą bardzo silnego inwestora strategicznego, wejście na Giełdę Papierów Wartościowych i pozyskanie w ten sposób kapitału na bardzo szerokie plany oraz pozostanie w dotychczasowej strukturze właścicielskiej z całkowitym odmłodzeniem zarządu. Czyli oddaniem przez właścicieli zarządzania spółką młodym, dynamicznym fachowcom. Jak informowaliśmy wcześniej (Krajowa Rada Lotnictwa i problemy spadochroniarstwa), do zarządu Air-Pol Sp. z o.o. na początku października wszedł Ireneusz Kramarski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.