Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Midget Mustanga

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 31 maja 2019

Należący do zbiorów prywatnego Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha samolot Midget Mustang, rozbił się dziś przed południem, ok. 10:15 w lesie w pobliżu w miejscowości Napoleon w powiecie kłobuckim. Za jego sterami zasiadał 41-letni pilot zawodowy, który zginął na miejscu. Do katastrofy doszło wkrótce po starcie.

/ Zdjęcie: Muzeum 303

Samolot miał lecieć do Płocka. Przedtem jednak – według lokalnych mediów – jego pilot wykonał kilka figur akrobacyjnych dla grupki widzów, w tym właściciela Muzeum.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku mł. bryg. Mariusz Gosławski, samolot krążył nad lasem, obniżając lot, a następnie spadł na drzewa. Przyczyny katastrofy bada komisja.

Rozbity samolot to Midget Mustang nr rej. A44RFD, nr ser. VJ129/EAA:899, wyprodukowany w 1969. Był stylizowany na Spitfire MK VB RF-D Dywizjonu 303, na którym latał ppłk pilot Jan Zumbach – patron Muzeum 303. Stanowił własnością prywatną.


Drukuj Góra