Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi test rakiety JL-3

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 02 czerwca 2019

Dziś rano, o 4:28 czasu lokalnego (1 czerwca, 20:28 UTC) z okrętu podwodnego zanurzonego w wodach Zatoki Pohaj na Morzu Żółtym w pobliżu Półwyspu Shandong wystrzelono rakietę balistyczną nowej generacji – JL-3 (Julong-3). Wcześniej administracja ds. bezpieczeństwa morskiego prowincji Liaoning wydała ostrzeżenie o zagrożeniach dla żeglugi w tym rejonie z powodu ćwiczeń wojskowych. Start rakiety zarejestrowało wielu przypadkowych świadków, którzy opublikowali swe nagrania w Internecie.

Lot rakiety JL-3 na jednym z nagrań chińskich internautów, 2 czerwca 2019, 4:28 czasu lokalnego

Rakieta JL-3 z silnikiem na stały materiał pędny ma zasięg szacowany na 9 tys. km, a przez analityków amerykańskich nawet na 12-14 tys. km. Może przenosić do 10 indywidualnie naprowadzanych głowic jądrowych. Rakiety tego typu mają stanowić uzbrojenie chińskich okrętów podwodnych nowej generacji – typ 096, które powinny wejść do uzbrojenia w połowie lat 2020.

Pierwszy test rakiety JL-3 został przeprowadzony w tym samym miejscu 22 listopada 2018. Do testów wykorzystywany jest odpowiednio przebudowany okręt podwodny proj. 032 (nr burt. 201). Jego modernizację przeprowadziła w 2017 Dalian Liaonan Shipyard.


Drukuj Góra