Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japońscy artylerzyści w Australii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 03 czerwca 2019

Po raz pierwszy w historii japońscy artylerzyści pojawili się w Australii. 150 żołnierzy Rikujō Jieitai (wojsk lądowych Japońskich Sił Samoobrony) wzięło udział, wraz z 300 amerykańskimi marines i 260 żołnierzami z 7. Brygady Australian Army, w ćwiczeniach Southern Jackaroo.

Japońscy artylerzyści prowadzą ogień ze 155-mm haubicy FH-70 podczas manewrów Southern Jackaroo / Zdjęcie: MO Australii

W trakcie manewrów na poligonie Shoalwater Bay Japończycy przeprowadzili strzelania ze 155-mm haubic FH-70, do celów odległych o 25 km. W ich kraju nie ma poligonu, na którym można by zrealizować takie strzelania.

Ćwiczenia Southern Jackaroo są elementem inicjatyw uzgodnionych podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych i obrony Australii i Japonii w październiku 2018, dotyczącego możliwości zintensyfikowania wspólnych ćwiczeń wojskowych.

Kpt Yutu Goto, kierujący strzelaniami stwierdził, że jest wdzięczny, że może być obecny na poligonie Shoalwater Bay i wykonać pierwsze w historii strzelania. Możliwość przeprowadzenia strzelań na poligonie w Australii była bardzo korzystna dla Japońskich Sił Samoobrony – stwierdził japoński oficer.

Dowódca australijskiej 7. Brygady bryg. Andrew Hocking, dodał, że pierwsze strzelania japońskich haubic były wielkim sukcesem artylerzystów Rikujō Jieitai. Japońskie Siły Samoobrony powinny być dumne z osiągnięć dokonanych podczas tego ćwiczenia i jesteśmy dumni z tego, że wzięliśmy w nich udział. Sprawdzenie możliwości ich haubic daje Japońskim Siłom Samoobrony, a także nam, jeszcze większą pewność, że będziemy razem współpracować na rzecz pokoju i bezpieczeństwa – powiedział bryg. Hocking.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.