Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BTR-94 irackiej policji

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Strategia i polityka, 03 czerwca 2019

BTR-94 to produkowany na Ukrainie kołowy transporter opancerzony, który powstał na bazie sowieckiego BTR-80. Jego podstawowe uzbrojenie stanowiła wieża BAU-23x2 z dwiema armatami 2A7M i km KT-7,62. W 1997 50 BTR-94 zamówiła Jordania. Pojazdy zostały dostarczone w lutym 2000. W 2004 Jordania podarowała BTR-94 brygadzie zmechanizowanej irackiej policji.

Zmodyfikowany kołowy transporter opancerzony BTR-94 brygady zmechanizowanej irackiej policji / Zdjęcia: klkamash2018

Część z policyjnych BTR-94 nadal jest używanych. Irakijczycy często jednak je modyfikowali. W Internecie można znaleźć przykład takiej samodzielnej przebudowy. Objęła ona m.in. wymianę jednej z armat na chiński wkm Typ 85 kal. 12,7 mm – kolejne rozwinięcie sowieckiego DSzK.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.