Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Progress MS-10 zatopiony w Pacyfiku

Astronautyka, 05 czerwca 2019

Wczoraj o 11:40 czasu moskiewskiego transportowy statek kosmiczny Progress MS-10 odłączył się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK, ros. MKS, ang. ISS). Później satelita opuścił orbitę. Ostatecznie o 15:29 jego niespalone elementy zostały zatopione w Pacyfiku.

Transportowy statek kosmiczny Progress MS-10 zmierza w kierunku Ziemi / Zdjęcie: Roskosmos

Progress MS-10 wystartował w kierunku MSK 16 listopada 2018 na szczycie rakiety nośnej Sojuz-FG. Połączył się ze stacją 2 doby później. Dostarczył 2,5 t ładunku, w tym paliwo, wodę i skroplone gazy. Pierwotnie satelita miał odłączyć się od MKS w marcu, ale jego misję przedłużono. Silniki Progress MS-10 wykorzystywano do podniesienia orbity stacji.

Następny satelita transportowy serii Progress – MS-12 ma zostać wystrzelony w kierunku MSK 31 lipca 2019.


Drukuj Góra