Autoryzacja

Resetuj hasło

Q400 w barwach Aeroklubu Polskiego

Lotnictwo cywilne, 17 czerwca 2019

Dzisiaj, 17 czerwca, w hangarze nr 3 LOT AMS odbyła się prezentacja samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 w specjalnym malowaniu z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Sponsorami projektu są: Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT CREW, LOT AMS oraz Aeroklub Polski.

LOT-owski Q400 w malowaniu z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego / Zdjęcie: Aeroklub Polski

Termin wydarzenia również nie jest przypadkowy. W niedzielę 16 czerwca na odbywających się w Hiszpanii XXIV Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym Michał Wieczorek został mistrzem świata, Krzysztof Wieczorek wicemistrzem świata, a Marcin Skalik zajął trzecie miejsce. Drużynowo Polacy zostali mistrzami świata w lataniu precyzyjnym.

Jerzy Markiewicz został mistrzem świata w lądowaniach, a Polacy zostali drużynowymi mistrzami świata w lądowaniach. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli na Mistrzostwach 6 medali: 4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy.

Aeroklub Polski ogłosił konkurs na najlepsze zdjęcie tego samolotu i do końca wakacji (31 sierpnia) czeka na zdjęcia zrobione przez naszych fanów. Do wygrania loty z największymi mistrzami sportów lotniczych: lot balonem ze zwycięzcą zawodów o Puchar Gordona Bennetta i lot z motoparalotniowym mistrzem świata Wojtkiem Bógdałem. Nagroda główna to lot akrobacyjny z Jerzym Makulą – Prezesem Aeroklubu Polskiego i wielokrotnym mistrzem świata w akrobacji.