Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja wstrzymuje loty do Gruzji

Ludzie, Strategia i polityka, 22 czerwca 2019

W związku z antyrosyjskimi rozruchami w Tbilisi prezydent FR czasowo wstrzymał loty rosyjskich linii lotniczych do Gruzji. Zakaz ma zostać wprowadzony najpóźniej do 8 lipca 2019. Ma obowiązywać do czasu uspokojenia sytuacji w Gruzji.

Zakaz dotyczy też wyjazdów turystycznych. Touroperatorzy muszą odwołać wszystkie wyjazdy Rosjan do Gruzji. Przebywający w tym kraju Rosjanie mają jak najszybciej wrócić do swego kraju.

Rozporządzenie Władimir Putin podpisał wczoraj, 21 czerwca 2019. Ma ono obowiązywać do czasu, gdy Rosjanom przestaną zagrażać niebezpieczeństwa związane z sytuacją wewnętrzną w Gruzji. MSZ FR ma z gruzińskim resortem spraw zagranicznych omówić sposoby zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Rosji w Gruzji.

Ofiarą powstałej sytuacji padnie nie tylko gruzińska turystyka, ale także rynek nieruchomości. Tylko w 2018 obywatele Rosji kupili w Gruzji 17106 domów, mieszkań i obiektów komercyjnych. W ciągu ubiegłych 3 lat Gruzja zajmowała stabilnie miejsce w piątce najpopularniejszych wśród Rosjan kierunków wyjazdów turystycznych. Rejsy Moskwa – Tbilisi i Moskwa – Batumi zajmują pierwsze i trzecie wśród najpopularniejszych międzynarodowych tras lotniczych w Rosji.

Zdjęcie: via specefir

Antyrosyjskie rozruchy w Tbilisi wybuchły 20 czerwca 2019, po tym jak w gruzińskim parlamencie wystąpił przedstawiciel FR, Siergiej Gawriłow. Przemawiał on w ramach sesji Międzyparlamentarnego zespołu prawosławia. Bezpośrednim pretekstem do protestów stało się to, że występował z miejsca przewodniczącego parlamentu. Co ciekawe, o sprowokowanie demonstracji prezydent Gruzji, Salome Zurabiszwili oskarżyła... samych Rosjan.

Demonstranci zaatakowali gmach parlamentu w Tbilisi. Rozruchy zostały ostro spacyfikowane przez policję. W starciach obrażenia odniosło 240 osób. Policja zatrzymała 305 demonstrantów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.