Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zrobotyzowany BMP-3 – Paładin

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 czerwca 2019

Rosyjski holding Wysokotocznyje Komplieksy – wydzielona część koncernu Rostiechnołogii – prezentuje na międzynarodowej wystawie Armija 2019 (25-30 czerwca) pod Moskwą po raz pierwszy zrobotyzowany wariant znanego bojowego wozu piechoty – BMP-3 o nazwie Paładin.

Takie zdjęcie modelu Paładina przekazały Wysokotocznyje Tiechnołogii przed otwarciem wystawy Armija 2019 / Zdjęcie: via VPK   

Paładin uzbrojony jest podobnie jak BMP-3 w armatę kal. 100 mm z automatycznym systemem podawania amunicji i szybkostrzelną 30-mm armatę w zdalnie kierowanej wieży Dragun. Z informacji Wysokotocznych Komplieksów, podanych do publicznej wiadomości w Moskwie wynika, że Paładin – na razie pojazd eksperymentalny – może działać w dwóch trybach: jako wóz zdalnie sterowany przez operatora za pomocą kodowanego, uodpornionego na zakłócenia kanału łączności lub autonomicznie. W tym drugim Paładin porusza się po uprzednio wybranej trasie lub sam wybiera najkorzystniejsza drogę do przekazanego  mu celu marszu.

Podano, że Paładin może swoim ogniem wywalczyć drogę nacierającym jednostkom i niszczyć wskazane cele nim na miejscu pojawi się własna piechota.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.