Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny chcą kupić Mi-171

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 czerwca 2019

Bawiący z wizytą w Rosji na podmoskiewskiej wystawie uzbrojenia Armija-2019 zastępca ministra obrony Filipin Raymundo De Vera Elefante oznajmił, że jego kraj zamierza zamówić i kupić partię śmigłowców Mi-171.

Raymundo De Vera Elefante jest stałym gościem rosyjskich salonów uzbrojenia Armija. Od 2016 konferuje w ich kuluarach z wysokiej rangi rosyjskimi urzędnikami odpowiedzialnymi za przemysł zbrojeniowy / Zdjęcie: MO FR

Z jego wypowiedzi dla rosyjskich mediów można wywnioskować, że jest to obecnie najbardziej pilny lotniczy projekt zakupowy filipińskiego resortu obrony. Choć, jak oznajmił minister – sprawa jest dopiero na wstępnym etapie, to wydaje się mu, że zostanie zamknięta konkretnym porozumieniem do końca 2019. Rosyjskie śmigłowce mają zostać wykorzystane przede wszystkim do operacji w rejonach dotkniętych klęskami żywiołowymi – do ewakuacji i niesienia pomocy poszkodowanym.

Rosyjskie media przypominają, że w kwietniu 2019 na Filipinach podano, że planuje się nabycie 16-17 śmigłowców Mi-171 i jednego niewielkiego okrętu podwodnego w Rosji. Informowano przy tym o odległym horyzoncie – sięgającym roku 2027. Obecnie wszystko wskazuje na to – wnioskują rosyjscy analitycy – że z okrętu podwodnego zrezygnowano, a zakup wiropłatów stał się priorytetem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.