Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy chińskiego bsl cargo

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 26 czerwca 2019

W prowincji Gansu trwają testy bezzałogowego samolotu transportowego FH-98. Startuje on z małego lotniska Zhangye Danxia i zrzuca ładunki przez boczne drzwi w kadłubie. Masa ładunków przekracza 500 kg, a promień, w którym są zrzucane, przekracza 500 km. Ładunki opadają na ziemię na spadochronach na pustynne tereny wokół lokalnej drogi.

Bsl FH-98 startuje do lotu testowego z ładunkiem, który zrzuci na spadochronie nad zaplanowanym punktem / Zdjęcie: via CCTV7

Program użycia FH-98 do przewozu ładunków został zainicjowany przez chińskiego giganta logistycznego SF Express. Bsl, który odbył dziewiczy lot 16 października 2018, został przebudowany z samolotu Y-5B, czyli licencyjnego An-2. Przy MTOW 5 250 kg jest on w stanie przewieźć do 1500 kg ładunku użytecznego na odległość ponad 1200 km.

Ładunek zrzucony z FH-98 opada na zaplanowane miejsce przy lokalnej drodze wiodącej przez tereny pustynne / Zdjęcie: via CCTV7

Bsl FH-98 ma służyć do przewozu ładunków na trudno dostępne tereny, gdzie samolot nie mógłby wylądować. Testy obserwują wojskowi, co oznacza, że z nowej metody dostarczania zaopatrzenia chciałaby skorzystać armia.

FH-98 nie jedynym bsl o podobnym przeznaczeniu, testowanym przez Chińczyków. W grudniu 2017 z lotniska w prowincji Junnan oblatano bsl Tengden TB001 (Tengden TB001 oblatany, 2017-10-15). Także on zrzuca ładunki nad trudno dostępnymi terenami na spadochronach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.