Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MO FR zamówiło 10 Mi-8AMTSz-WN

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Imprezy branżowe, 30 czerwca 2019

27 czerwca 2019 podczas forum Armia-2019 Ministerstwo Obrony FR zamówiło pierwszą partię, 10 wielozadaniowych śmigłowców Mi-8AMTSz-WN. Ma je dostarczyć Ułan-Udienskij awiacionnyj zawod (U-UAZ) wchodzący w skład holdingu Wiertalioty Rossii. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2020-2021. Nie ujawniono wartości kontraktu.

Mi-8AMTSz-WN podczas forum Armia-2019 / Zdjęcie: vpk.name

Mi-8AMTSz-WN został wyposażony w zmodernizowany zespół napędowy z silnikami o zwiększonej mocy oraz wirnikiem z kompozytowymi łopatami. Śmigło ogonowe zaprojektowano w układzie X. Dzięki tym zmianom wzrosła prędkość maksymalna i przelotowa, a maksymalna masa startowa wzrosła do 13 500 kg.

Zmieniono także zestaw uzbrojenia. W jego skład wchodzą dwa km kal. 12,7 mm zamocowane na stałe po bokach kadłuba. Przed atakiem pociskami kierowanymi śmigłowiec chroni system ŁSZ-8WN, który wykrywa pociski i zakłóca ich system samonaprowadzania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.