Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UH-1H dla lotnictwa panamskiego

Lotnictwo wojskowe, 03 lipca 2019

Rząd USA podarował lotnictwu panamskiemu 6 używanych śmigłowców Bell UH-1H za pomocą mechanizmu finansowego tak zwanej pomocy lotniczej biura zwalczania narkotyków i przestrzegania prawa (Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs) Departamentu Stanu.

Uroczyste przekazanie ex-amerykańskich UH-1H w bazie Teniente Octavio Rodríguez Garrido / Zdjęcie: SENAN

Prasa panamska podaje, że dar ma wartość około 24 mln USD, jednak cała wartość pakietu amerykańskiego, w skład którego wchodzi szkolenie załóg oraz utrzymanie sprawności technicznej wiropłatów do 2023, oceniana jest na ok. 30 mln USD.

Uroczystość przekazania śmigłowców miała miejsce w bazie lotnictwa morskiego Panamy (Servicio Nacional Aeronaval de Panama, SENAN) Teniente Octavio Rodrigues Garrido na wybrzeżu Oceanu Spokojnego, na północny zachód od miasta Panama. Śmigłowce mają służyć tej formacji, ale także straży granicznej (Servicio Nacional de Fronteras, SENAF) przede wszystkim do działań przeciwnarkotykowych, patrolowania wybrzeża, misji poszukiwawczo-ratowniczych i rozpoznawczych.

UH-1H mają długoletnią tradycję służby w lotnictwie panamskim, dokąd trafiły po raz pierwszy – z drugiej ręki podarowane przez Amerykanów i Kanadyjczków – w 1971. W sumie przez Panamę przewinęło się 15 UH-1 w różnych odmianach. Były one stopniowo odsuwane od lotów ze względu na zużycie techniczne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.