Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pojazd naprawczo-diagnostyczny dla S-500

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 lipca 2019

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej planuje wprowadzenie do służby specjalnego pojazdu naprawczo-diagnostycznego dla zestawów obrony powietrznej S-500, umożliwiającego monitorowanie stanu wyposażenia i przeprowadzanie napraw w terenie. Ma on przewozić części zamienne do wszystkich pojazdów wchodzących w skład S-500 i ich instalacji elektronicznych, elektrycznych i hydraulicznych oraz silników. Dzięki temu zestawy te będą bardziej mobilne i autonomiczne, a także mniej zależne od zespołów naprawczych (Ałmaz-Antiej ujawnia parametry pocisku 40N6E, 2018-08-25, Jenisiej – radiolokator kompleksu S-500, 2018-04-04, Prototyp S-500 w 2020?, 2017-02-19).

Wizualizacja pojazdu diagnostycznego dla zestawów OP S-500 / Ilustracja: MO FR

Decyzja taka została podjęta w trakcie badania doświadczenia pracy specjalnych jednostek naprawczych obsługujących zestawy obrony powietrznej. Obecnie obsługują one kilka różnych zestawów jednocześnie, co nie zawsze pozwala na szybką naprawę konkretnego typu.

Prace nad nowym pojazdem już się rozpoczęły. Ma to być samochód 4x4, długości 6,4 m, szerokości 2,4 m i wysokości 3,3 m, o masie całkowitej 12 t i ładowności 2 t. W jego wnętrzu ma mieścić się dwuosobowa załoga i 8 żołnierzy.

Pojazd ma rozwijać prędkość 105 km/h i dysponować zasięgiem 850 km. Uzbrojenie stanowić będzie 12,7-mm km na dachu. Wóz będzie miał opancerzenie ceramiczne.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.