Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MS-13 połączył się z MSK

Astronautyka, 21 lipca 2019

Rakieta nośna Sojuz-FG z satelitą załogowym Sojuz MS-13 (ekspedycja MKS-60/61) wystartowała wczoraj o 19:28 czasu moskiewskiego z wyrzutni nr 5 płaszczyzny startowej nr 1 kosmodromu Bajkonur. Po 6-godzinnym locie satelita połączył się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Nastąpiło to o 1:47. Transmisję z wydarzenia prowadził Roskosmos.

20 lipca 2019, 19:28 czasu moskiewskiego. Sojuz-FG startuje z satelitą załogowym Sojuz MS-13 w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej / Zdjęcie: Roskosmos

Na pokładzie Sojuza MS-13 na MSK poleciało 3 kosmonautów: 53-letni Rosjanin Aleksandr Skworcow z Roskosmosu, 43-letni Amerykanin Andrew Morgan (NASA) i 42-letni Włoch Luca Parmitano (ESA). Mają oni przeprowadzić na pokładzie Stacji blisko 50 eksperymentów. 6 z nich będzie realizowanych w trybie automatycznym.

Skworcow przebywał na MSK już dwukrotnie, w 2010 i 2014, przez łącznie 345 dni, a Parmitano w 2013 przez 166 dni. Tylko Morgan poleciał na Stację po raz pierwszy. Sojuz MS-13 ma powrócić na Ziemię w lutym 2020, po 201 dniach od startu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.