Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa EC130 w Meksyku

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 25 lipca 2019

Wczoraj ok. 8:00 czasu lokalnego śmigłowiec Eurocopter EC130 wystartował z międzynarodowego portu lotniczego w Morelia, stolicy stanu Michoacán. Miał lecieć do doliny Huetamo, w regionie Tierra Caliente. Na jego pokładzie znajdowało się dwóch pilotów oraz sekretarz bezpieczeństwa publicznego stanu Michoacán, Martín Godoy Castro i dyrektor Ubezpieczalni Ludowej (Seguro Popular) Germán Ortega. Mieli wziąć udział w ustanowieniu nowego prawa o ochronie zdrowia policjantów.

Miejsce, w którym w stanie Michoacán w Meksyku rozbił się śmigłowiec EC130T2. Operacja poszukiwawcza i ratownicza była prowadzona w trudnych warunkach / Zdjęcie: Especial

Śmigłowiec utracił kontakt z kontrolerami z Morelia, kiedy znajdował się 50 km od miejsca startu, w paśmie górskim Villa Madero. Później okazało się, że – lecąc w warunkach niskiej widzialności – maszyna rozbiła się na jednym z zalesionych zboczy. Gdy do wraku dotarli ratownicy, okazało się, że wszyscy lecący śmigłowcem zginęli.

Godoy Castro, zanim został sekretarzem bezpieczeństwa, był prokuratorem generalnym stanu Michoacán. Okres jego kadencji na tym stanowisku – lata 2014-2015 – był czasem najostrzejszych walk między kartelami narkotykowymi a cywilnymi grupami samoobrony. Z kolei Ortego, zanim został dyrektorem Seguro Popular, był blisko związany z gubernatorem stanu Michoacán, Silvano Aereolesem. Był nawet osobistym lekarzem jego rodziny.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter EC130T2, zn. rej. XA-VRG, nr ser. 7816. Należał do Servicios Aéreos La Viña – SAV.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.