Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Kanadzie rozbiła się Cessna Caravan

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 27 lipca 2019

Wczoraj przed południem z wodnego portu lotniczego na wyspie Vancouver w Kanadzie wystartował samolot na pływakach Cessna Caravan. Na jego pokładzie znajdowało się 9 osób. Lecieli na wyprawę wędkarską na wyspę Calvert. Lot odbywał się w trudnych warunkach pogodowych, przy silnym zachmurzeniu, umiarkowanych wiatrach i lekkim deszczu.

Trasa przelotu pływakowej Cessny Caravan, która rozbił się niedaleko od wyspy Addenbroke / Ilustracja: FlightAware

Samolot nie doleciał do celu. Rozbił się o 11:04 czasu lokalnego około 3,5 km od wyspy Addenbroke. Około południa na pomoc został wysłany śmigłowiec ratowniczy CH-149 Cormorant i samolot patrolowy CC-115 Buffalo z 442. Eskadry Transportowo-Ratowniczej Królewskich Kanadyjskich Wojsk Lotniczych z bazy Comox. W akcji ratowniczej brały udział także trzy statki straży przybrzeżnej.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce katastrofy, okazało się, że 4 osoby zginęły na miejscu. Ocaleni zostali wciągnięci do śmigłowca ok. 17:00 i przewiezieni do ośrodka ratownictwa medycznego w Port Hardy. Tam oceniono, że dwóch pacjentów jest w stanie krytycznym, a pozostali trzej są w stanie poważnym, ale stabilnym.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Rozbity samolot to jednosilnikowa Cessna 208 Caravan 675, zn. rej. C-GURL, nr ser. 20800501, wyprodukowana w 2008. Należała do Seair Seaplanes. Była wyczarterowana przez grupę wędkarzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.