Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dragon połączył się z MSK

Astronautyka, 27 lipca 2019

Transportowy satelita SpaceX CRS-18 Dragon połączył się dziś z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (MSK). W dotarciu do modułu Harmony pomagało ramię Canadarm 2. Później wykorzystane zostały mechanizmy połączeniowe stacji. Operacja została zakończona o 13:01 czasu wschodniego wybrzeża USA (17:11 GMT), gdy MSK znajdowała się 430 km nad Ziemią. Załoga ma rozpocząć rozładowywanie kapsuły jutro.

Satelita transportowy SpaceX CRS-18 Dragon łączy z Międzynarodową Stacją Kosmiczną z pomocą ramienia Canadarm 2 / Zdjęcie: NASA TV

Dzisiejsza misja transportowa jest 18 realizowaną przez SpaceX na zamówienie NASA. Satelita SpaceX Dragon dostarczył 2,3 t ładunku. Wykorzystano w niej kapsułę Dragon, która była wcześniej wykorzystana już dwa razy.

Rakieta nośna Falcon 9 z satelitą Dragon wystartowała 25 lipca 2019 z przylądka Canaveral. Kapsuła z ładunkiem ważącym 1,5 t ma powrócić na Ziemię za około 4 tygodnie. Ma wylądować na Pacyfiku w pobliżu wybrzeża Kalifornii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.