Autoryzacja

Resetuj hasło

Patrycja Pacak mistrzynią świata

Lotnictwo cywilne, 29 lipca 2019

W rumuńskiej Devie 27 lipca zakończyły się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej. Tytuł mistrza świata w klasie Advanced zdobyła Patrycja Pacak, jako pierwsza kobieta w historii. W mistrzostwach wystartowało 31 zawodników z 13 państw.

Patrycja Pacak jest w kadrze narodowej szybowników od 2017 / Zdjęcia: Aeroklub Polski

Na mistrzostwach w Devie Patrycja Pacak zdobyła aż 4 medale: dwa brązowe – za wiązankę Free Known (znaną) i Free Unknown (pierwszą nieznaną), srebrny – za sumę wiązanek nieznanych i złoty – w klasyfikacji generalnej. Naszej zawodniczce przypadł także Puchar Przechodni The Roland Köng Wold Advanced Aerobatics Trophy.

Na tej samej imprezie reprezentacja Polski w klasie Unlimited w składzie: Jan Makula, Stanisław Makula, Piotr Lewandowski i kierownik zespołu Natalia Paska zdobyła srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.