Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja silników egipskich F-16

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 30 lipca 2019

Przedsiębiorstwo General Electric Aviation ogłosiło, że w zeszłym tygodniu zakończono przegląd naprawczy pierwszego silnika F110-100, używanego do napędu wielozadaniowych samolotów bojowych F-16C/D Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä (egipskich wojsk lotniczych). W przedsięwzięcie zaangażowane są także StandardAero i US Air Force.

Jednym z przedsiębiorstw zaangażowanych w modernizację egipskich silników F110 jest spółka StandardAero / Zdjęcie: Departament Obrony USA

General Electric Aviation otrzymało kontrakt wartości 275 mln USD na modernizację silników egipskich F-16 w październiku 2018. Prace mają zostać zakończone do 30 października 2023. W maju br. amerykańska DLA (Agencja Logistyki Obronności) i US Air Force przyznały GE Aviation, w ramach programu Pacer Pharaoh, kontrakt wartości ponad 79 mln USD na naprawy i modernizację egipskich silników F110-100A/B do standardu F110-100C.

W ramach unowocześnienia wymienione zostaną: komora spalania, turbina wysokiego ciśnienia, sprężarka i dopalacz, dzięki czemu zostanie przedłużona trwałość użytkowa silników, zmniejszone o 25% koszty godziny lotu i wydłużony o 50% okres między przeglądami.

Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä dysponują obecnie 98 F-16C i 34 F-16D napędzanymi silnikami F110-GE-100.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.