Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nagroda dla nowych dzięwiątek

Przemysł zbrojeniowy, 03 sierpnia 2019

Podczas niedawnych targów Triggrcon nagrodę Golden Trigger zdobyła amunicja defensywna kalibru 9 x 19 mm od Seismic High Mass Ammunition.

Producent zapewnia, że QuakeMaker +M 185 Grain HP świetnie nadaje się do broni wytłumionej (amunicja poddźwiękowa) oraz do samoobrony (duża masa zapewnia większą siłę obalającą)/ Zdjęcie: QM

Ta nowa na rynku firma zaprezentowała bardzo interesującą amunicję QuakeMaker +M 185 Grain HP. Amunicja wykorzystuje bardzo ciężkie pociski HP o masie 185 grainów (1 grain to 0,0648 grama), co jest nowością w tym sektorze. Ogólnie rzecz biorąc znaleźć na rynku amunicje 9 x 19 mm, której pociski mają masę ponad 150 grainów.

Co ciekawe producent zastosował w amunicji dwuczęściową łuskę Shell Shock. Jej górna część została wykonana ze stali nierdzewnej, a dolna z aluminium. Dzięki takiej konstrukcji według zapewnień producenta łuski są o 50% lżejsze, dwukrotnie bardziej wytrzymałe oraz łatwiejsze w ekstrakcji od mosiężnych.

Amunicja jest pakowana po 21 sztuk, co jest dość nietypowym rozwiązaniem. Według producenta jest to optymalna liczba w przypadku broni wykorzystującej 10 nabojowe magazynki + 1 nabój w komorze. Cena opakowania w USA ma wynosić 29 dolarów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.