Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolumbijskie TH-67 na własność

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 sierpnia 2019

Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazał na własność Fuerza Aérea Colombiana (wojskom lotniczym Kolumbii) 60 śmigłowców szkolnych Bell TH-67 Creek i cztery symulatory lotu. Łączna wartość sprzętu to 232 mln USD. Wiropłaty zostały wypożyczone Latynosom w marcu 2016.

TH-67 są eksploatowane przez EHFAA od 2016 / Zdjęcie: MO Kolumbii

W ceremonii, która odbyła się 1 sierpnia w bazie lotniczej Melgar udział wzięli: ambasador USA w Kolumbii JE Kevin Whitaker, dowódca FAC gen. Ramsés Rueda Rueda, dowódca Comando Aéreo de Combate N ° 4 (CACOM-4, Dowództwa Lotnictwa Bojowego) płk Pedro Arnulfo Sánchez Suárez i dowódca Escuela de Helicópteros de las Fuerzas Armadas (EHFAA, Szkoły Śmigłowców Sił Zbrojnych) płk Henry Alexis Camacho Cristancho.

Nowe śmigłowce zastąpiły w wysłużone Belle OH-58A, również wypożyczone od rządu USA używane do szkolenia wszystkich pilotów śmigłowców wojskowych i policji w Kolumbii, a także sił zbrojnych innych krajów Ameryki Łacińskiej (Meksyku, Paragwaju, Urugwaju, Peru, Kostaryki, Hondurasu, Panamy, Chile, Dominikany i Gwatemali). Ogółem mury placówki opuściło 7245 pilotów. Trening w EHFAA z użyciem TH-67 realizowane będzie na podstawie programu analogicznego jak w amerykańskim Fort Rucker, gdzie szkolą się piloci US Army i wojsk sojuszniczych (Dotkliwy brak pilotów w US Army, 2019-03-15).

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.