Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FN Herstal szkoli Portugalczyków

Wojska lądowe, 09 sierpnia 2019

W mediach pojawiły się zdjęcia, na których można zobaczyć żołnierzy Exército Português (wojsk lądowych Portugalii) szkolących się w eksploatacji karabinków FN SCAR-L. Kurs przeprowadzony przez instruktorów z FN Herstal odbył się w dn. 29-31 lipca na terenie szkoły wojskowej w Mafrze.

Karabinki FN SCAR mają zastąpić używane przez Exército Português od 1962 karabiny m/961 i m/963, będące licencyjnymi wersjami HK G3 i G3A3

20 lutego br. Portugalia, za pośrednictwem agencji wsparcia i zakupów NATO (NSPA), zawarła kontrakt z FN Herstal warty 42,8 mln euro, na dostawę 11 tys. karabinków SCAR-L i 300 szt. SCAR-H z granatnikami FN40GL Mk2. Na liście znalazły się tez karabiny maszynowe FN Minimi 5.56 Mk3 kal. 5,56 mm x 45 (830 szt.) i 7,62 mm x 51 NATO (320 szt), które zastąpią m/968, czyli H&K HK21.

Instruktor FN Herstal z km FN Minimi MK3 / Zdjęcia: MO Portugalii

Zakup broni strzeleckiej jest jednym z etapów programu modernizacji technicznej portugalskiej armii przewidzianego na lata 2017-2026.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.