Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca Iraku i Wielkiej Brytanii

Strategia i polityka, 24 sierpnia 2019

22 sierpnia doszło do spotkania w Londynie Sekretarza Obrony Wielkiej Brytanii z jego irackim odpowiednikiem Najahem al-Shammarim. Zostało ono zakończone podpisaniem porozumienia o kontynuacji współpracy wojskowej obydwu resortów.

Poza współpracą szkoleniową Brytyjczycy aktywnie wspierają Irak z wykorzystaniem lotnictwa / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Sekretarz Obrony Wielkiej Brytanii, Ben Wallace powiedział: Wspólna praca naszych personelów w Iraku jest wciąż aktualna i wspiera działania przeciwko terroryzmowi. Współpraca z Irakiem to nie tylko pozyskanie wartościowego i niezależnego partnera na przyszłość, lecz także możliwość wspólnego zapewniania bezpieczeństwa przed rozpowszechniającą się i złą z natury ideologią Daesh.

Podpisane porozumienie dotyczy głównie działań edukacyjnych na rzecz armii irackiej. Obecnie w Iraku stacjonuje ok. 500 żołnierzy brytyjskich. Prowadzą szkolenie armii irackiej i innych formacji zbrojnych. Do tej pory Brytyjczycy wyszkolili już ponad 103 tys. żołnierzy, medyków, inżynierów i innych specjalistów. Wsparcie jest ukierunkowane na walkę z Państwem Islamskim i ugrupowaniami terrorystycznymi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.