Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karabinki APTUS dla klienta z Azji

Przemysł zbrojeniowy, 26 sierpnia 2019

Amerykański DRD Tactical poinformował, że zawarł niedawno kontrakt na dostawę uzbrojenia dla nieujawionego klienta z Azji będącego sojusznikiem USA. Niestety, nie podano danych dotyczących wartości kontraktu, jak i liczby zamówionych karabinków.

Wiadomo tylko, że nieujawiony klient zamówił samoczynno-samopowtarzalną wersję karabinka APTUS w wersjach na amunicję 5,56 mm x 45 i 7,62 mm X 35/.300 AAC Blackout w komplecie z tłumikami dźwięku SilencerCo Chimera 300. Taka konfiguracja pozwala domniemywać, że zamówione karabinki są przeznaczone dla jednostek specjalnych. Dostawy mają się zakończyć latem 2020.

Karabinek można rozłożyć bądź złożyć w minutę bez konieczności użycia narzędzi. Ponadto dużym plusem jest mechanizm pozwalający na szybką wymianę lufy / Zdjęcie: DRD Tactical

Karabinki APTUS to ciekawe konstrukcje, które nie są typową platformą AR. Karabinek wykorzystuje system z bezpośrednim działaniem gazów prochowych na suwadło, ale sprężyna powrotna zespołu ruchomego nie została umieszczona w tulei kolby. Dzięki temu APTUS, w przeciwieństwie do karabinków w systemie AR, może mieć składaną kolbę. Takie rozwiązanie wymusiło także przeniesienie dźwigni przeładowania (składanej i nieruchomej) na lewą stronę. Mimo zmian karabin wykazuje sporą kompatybilność z częściami od AR 15. Z niepasujących części warto wymienić suwadło bądź komorę spustową, jako całość (poszczególne części już nie stanowią problemu).

Karabinek występuje w wersjach z 267-mm lub 406-mm lufami dla wariantu na amunicję 5,56 mm x 45. Z kolei dla kalibru 7,62 mm X 35/.300 AAC Blackout dostępne są lufy o długości 203 mm bądź 406 mm.

Ceny karabinków APTUS na rynku amerykańskim rozpoczynają się od 1700 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.