Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT wystartował do Delhi

Lotnictwo cywilne, 12 września 2019

Wczoraj, 11 września wieczorem, należący do Polskich Linii Lotniczych LOT Boeing 787-9 Dreamliner (SP-LSA) wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rozkładowy rejs do stolicy Indii – Delhi. Samolot pokonał 5271 km w niespełna 7 h. Połączenie będzie obsługiwane pięć razy w tygodniu. Dreamlinery naszego narodowego przewoźnika będą startować z Warszawy we Warszawy we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele o 22:45 i lądować w Delhi o 09:15 czasu miejscowego. Loty powrotny będą startować z Indii w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele o 11:15 i lądować w Polsce o 15:45 czasu lokalnego.      

LOT-owski Boeing 787-9 Dreamliner oczekujący na inauguracyjny rejs do Delhi. Przed nim widoczny jest holownik Trepel Challenger 700 z podobizną nosorożca indyjskiego / Zdjęcie: LS Airport Services

Spostrzegawczy pasażerowie wylatujący w pierwszy lot do Delhi zauważyli z pewnością podobiznę nosorożca, która nieprzypadkowo została umieszczona na bokach holownika. Kilkunastoletni samiec nosorożca indyjskiego – Kuba – to jeden z podopiecznych warszawskiego ZOO, którym opiekuje się LS Airport Service.

Holownik Trepel Challenger 700 należący do LS Airport Services jest największym tego typu pojazdem w Polsce. Dzięki swoim parametrom może holować i wypychać samoloty o wadze do 600 t, a zatem doskonale poradzi sobie ze wszystkimi statkami powietrznymi jakie przylatują na warszawskie Lotnisko Chopina (W oczekiwaniu na Air Force One, 2019-08-29).

Indie są już szóstym uruchomionym przez LOT połączeniem azjatyckim i jednym z najciekawszych kierunków w naszej siatce w tym roku. Dzięki bezpośrednim rejsom z Warszawy z pewnością wielu Polaków zdecyduje się na podróż do Indii mimo, że wcześniej nie mieli takich planów. Ponadto, bezpośrednie rejsy są od dawna uznawane za kluczowy element rozwijania silnych relacji gospodarczych i biznesowych między krajami – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

LOT przygotował dla pasażerów na tej trasie elementy indyjskie – posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi a także wybór najnowszych filmów Bollywood. Na pokładzie samolotów obsługujących tę trasę zawsze znajdować się będzie członek personelu pokładowego posługujący się hindi.

Pierwsze regularne połączenie do Delhi z Warszawy z międzylądowaniem w Taszkencie zostało uruchomione w 1985. LOT-owskie Boeingi 767 wykonywały operacje na tej trasie we wczesnych latach 1990 (Lato 2019 na Lotnisku Chopina, 2019-03-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.