Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy systemu BLADE

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 września 2019

US Army prowadzi testy systemu BLADE (Ballistic Low Altitude Drone Engagement). Jest on przeznaczony do zwalczania niewielkich bezzałogowców. Oparty jest o zmodyfikowany zdalnie sterowany moduł uzbrojenia M153 CROWS II.

BLADE będzie montowany na czołgach M1 Abrams, bwp M2 Bradley, kto Stryker, pojazdach JLTV i HMMWV / Zdjęcie: US Army

BLADE ma być niskokosztowym środkiem zwalczania małych bezzałogowców. Jego uzbrojenie stanowi powszechnie używany wkm M2 kal. 12,7 mm. Zastosowanie popularnej broni zasilanej relatywnie tanią amunicją ma być efektywną kosztowo metodą zwalczania bsl. Nowością jest montaż radaru wykrywania i kierowania ogniem. Ponadto moduł ma zmodyfikowane oprogramowanie systemu kierowania ogniem. Dzięki radarowi BLADE może wykrywać bezzałogowce i prowadzić skuteczny ogień w każdych warunkach. Jednocześnie zachowano w zsmu dotychczasowe urządzenia optoelektroniczne. Testy prowadzone w czerwcu udowodniły skuteczność systemu. Podczas prób ogniowych w Fort Dix bsl były eliminowane przez system krótkimi seriami z wkm. Testy modułu mają zakończyć się w grudniu bieżącego roku.

Testowany moduł jest jednym z elementów wielowarstwowego systemu przeciwlotniczego projektowanego dla US Army, który będzie składał się z 6 warstw. W jego skład wejdą systemy broni laserowej, lufowej, rakietowej i radary. BLADE będzie stanowił najniższą warstwę projektowanego systemu przeciwlotniczego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.