Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zdobycz argentyńskiego lotnictwa

Lotnictwo wojskowe, 26 maja 2009

Argentyńskie wojska lotnicze wzbogaciły się o nowy samolot. Doposażona Cessna 210 będzie służyć do zwalczania przemytu narkotyków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samolot został wcześniej odebrany przestępcom.

Samolot po modernizacji otrzymał nr wojskowy VR-23. Jego podstawowym lotniskiem będzie Resistencia, skąd operują również szturmowe samoloty Pucara, również wykorzystywane do misji antynarkotykowych / Zdjęcie: Santiago Rivas

Cessna została przejęta w czasie jednej z operacji antynarkotykowych i przekazana wojskom lotniczym. Po remoncie i modernizacji w zakładach Área de Material Quilmes, skierowano ją do I Brigada Aérea z El Palomar. Będzie służyć na granicy północnej - razem ze szturmowymi, przeciwpartyzanckimi Pucarami - do zwalczania przemytników narkotyków.

Cessna 210 została przystosowana do misji obserwacyjno-rozpoznawczych. Na jej pokładzie zamontowano kamerę, pracującą w podczerwieni, systemy wykrywające źródła promieniowania radiowego oraz wojskowe urządzenia łączności.

Na podstawie informacji Juana Carlosa Cicalesiego - Santiago Rivasa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.