Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmiana warty w LCAAP

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2019

US Army Contracting Command ogłosiło, że Olin Winchester (filia odpowiedzialna za amunicję) przejmie kontrolę nad strategicznym zapleczem produkcyjnym Lake City Army Ammunition Plant (LCAAP) dostarczającym amunicję dla US Army.

Winchester zarządzał już zakładami Lake City Army Ammunition Plant w latach 1985-2000 / Zdjęcie: US Army

W ramach kontraktu o wartości 28,3 mln USD Olin Winchester będzie sprawować pieczę nad zakładami Lake City do 27 września 2027, aczkolwiek US Army może zezwolić na wydłużenie tego okresu o dodatkowe 3 lata. Zakłada się, że przejęcie kontroli nad zakładem z rąk Northrop Grummana ma nastąpić do 1 października przyszłego roku. Parę miesięcy wcześniej Winchester otrzymał rządowy kontrakt na dostawy amunicji 5,56 x 45 mm, 7,62 x 51 mm NATO i 12,7 x 99 mm NATO o wartości 85 mln USD.

Lake City Army Ammunition Plant położone w Independence w stanie Missouri rozpoczęły produkcję amunicji małokalibrowej na użytek US Army w 1941 i od tego czasu stały się jej strategicznym dostawcą. Państwowe zakłady były wynajmowane prywatnym przedsiębiorstwom dbającym o ich utrzymanie i modernizację.

Aktualnie LCAAP zajmują teren ok. 16 km2 i poza produkcją szerokiej gamy amunicji na użytek US Army i państw NATO służą też jako centrum doświadczalne do prób nowych rodzajów amunicji i uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.