Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmiana warty w LCAAP

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2019

US Army Contracting Command ogłosiło, że Olin Winchester (filia odpowiedzialna za amunicję) przejmie kontrolę nad strategicznym zapleczem produkcyjnym Lake City Army Ammunition Plant (LCAAP) dostarczającym amunicję dla US Army.

Winchester zarządzał już zakładami Lake City Army Ammunition Plant w latach 1985-2000 / Zdjęcie: US Army

W ramach kontraktu o wartości 28,3 mln USD Olin Winchester będzie sprawować pieczę nad zakładami Lake City do 27 września 2027, aczkolwiek US Army może zezwolić na wydłużenie tego okresu o dodatkowe 3 lata. Zakłada się, że przejęcie kontroli nad zakładem z rąk Northrop Grummana ma nastąpić do 1 października przyszłego roku. Parę miesięcy wcześniej Winchester otrzymał rządowy kontrakt na dostawy amunicji 5,56 x 45 mm, 7,62 x 51 mm NATO i 12,7 x 99 mm NATO o wartości 85 mln USD.

Lake City Army Ammunition Plant położone w Independence w stanie Missouri rozpoczęły produkcję amunicji małokalibrowej na użytek US Army w 1941 i od tego czasu stały się jej strategicznym dostawcą. Państwowe zakłady były wynajmowane prywatnym przedsiębiorstwom dbającym o ich utrzymanie i modernizację.

Aktualnie LCAAP zajmują teren ok. 16 km2 i poza produkcją szerokiej gamy amunicji na użytek US Army i państw NATO służą też jako centrum doświadczalne do prób nowych rodzajów amunicji i uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.