Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe systemy rozpoznawcze dla SZ RP

Przemysł zbrojeniowy, 01 października 2019

27 września br. Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował o zawarciu umowy na dostawę 116 kompletów systemów sensorów rozpoznawczych (SSR) dla Sił Zbrojnych RP. Stronami wartego 66,7 mln zł brutto kontraktu są IU MON oraz konsorcjum: SILTEC Sp. z o.o. (lider) i Exensor Technology Aktiebolog.

W skład zamówionych systemów wchodzą kamery dzienno-nocne, sensory rozpoznawcze i przekaźnikowe, przenośne terminale kontroli i odbioru danych, trójnogi z płynną regulacją wysokości do ustawiania sensorów i kamer, plecaki transportowe oraz akumulatory wraz z ładowarkami / Zdjęcie: Exensor Technology

Pozyskane systemy sensorów rozpoznawczych wykorzystywane będą do lokalizacji, identyfikacji i śledzenia celów tak, aby umożliwić monitorowanie działań przeciwnika na wyznaczonym obszarze. SSR będą zapewnić możliwość pokrycia obserwacją rejonu o powierzchni minimum 90 000 m2 lub jednego odcinka drogi o długości minimum 500 mb w każdych warunkach terenowych.

SSR zostały przewidziane do użycia na szczeblu taktycznym przez patrole rozpoznawcze na terenie RP oraz w ramach PKW działających poza granicami kraju.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.