Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe systemy rozpoznawcze dla SZ RP

Przemysł zbrojeniowy, 01 października 2019

27 września br. Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował o zawarciu umowy na dostawę 116 kompletów systemów sensorów rozpoznawczych (SSR) dla Sił Zbrojnych RP. Stronami wartego 66,7 mln zł brutto kontraktu są IU MON oraz konsorcjum: SILTEC Sp. z o.o. (lider) i Exensor Technology Aktiebolog.

W skład zamówionych systemów wchodzą kamery dzienno-nocne, sensory rozpoznawcze i przekaźnikowe, przenośne terminale kontroli i odbioru danych, trójnogi z płynną regulacją wysokości do ustawiania sensorów i kamer, plecaki transportowe oraz akumulatory wraz z ładowarkami / Zdjęcie: Exensor Technology

Pozyskane systemy sensorów rozpoznawczych wykorzystywane będą do lokalizacji, identyfikacji i śledzenia celów tak, aby umożliwić monitorowanie działań przeciwnika na wyznaczonym obszarze. SSR będą zapewnić możliwość pokrycia obserwacją rejonu o powierzchni minimum 90 000 m2 lub jednego odcinka drogi o długości minimum 500 mb w każdych warunkach terenowych.

SSR zostały przewidziane do użycia na szczeblu taktycznym przez patrole rozpoznawcze na terenie RP oraz w ramach PKW działających poza granicami kraju.


Drukuj Góra