Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hołd dla Czesława i Tadeusza Tańskich

Historia, Ludzie, Przemysł lotniczy, 14 października 2019

W piątek 4 października na cmentarzu w Puszczy Mariańskiej, z inicjatywy lokalnych działaczy, odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika nagrobnego Czesława Tańskiego i epitafium dla jego syna Tadeusza – wizjonerów i geniuszy polskiej myśli technicznej II Rzeczypospolitej.

Pomnik nagrobny Czesława Tańskiego i epitafium dla jego syna Tadeusza / Zdjęcia: via płk. dypl. pil. Maciej Nowaczyk

Pomysłodawcą i fundatorem pomnika jest pilot PLL LOT kpt. Wojciech Tomaszewski – przyjaciel Liceum Ogólnokształcące im. Cz. Tańskiego. Autorem projektu pomnika jest Łukasz Stożek.

Uroczystość uzyskała cztery patronaty honorowe: Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ceremonii udział wzięły także poczty sztandarowe pięciu szkół: Zespołu Szkół Samochodowych z Nowego Sącza (pierwszej w Polsce szkoły im. Tadeusza Tańskiego, której nadanie imienia miało miejsce w 1958),  ZS nr 2 z Żyrardowa, ZS nr 3 z Wiskitek, ZS z Mszczonowa i LO im. Szarych Szeregów z Mszczonowa.

Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej nosi imię Czesława Tańskiego od 20 czerwca 1980. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli ówczesna dyrektor placówki Władysława Wrzesińska i nauczyciel historii Henryk Wrzesiński. Na grobie Patrona umieszczono wówczas nową płytę nagrobną z brązowego marmuru.
GaleriaDrukuj Góra