Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz autonomicznych M113

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 listopada 2019

Podczas pokazów wojskowych w Majura Training Site w Australii dwa zmodyfikowane transportery M113 symulowały działanie na polu walki.

Budowa autonomicznych pojazdów ma pozwolić na zmniejszenie liczby żołnierzy na polu walki i minimalizację strat ludzkich / Zdjęcie: BAE Systems

Wśród obserwujących pokaz znalazł się dowódca Australian Army (Wojsk Lądowych Australii) gen. broni Rick Burr. Demonstracja autonomicznych pojazdów była najważniejszym elementem pokazu możliwości, jakie daje integracja technologii autonomicznych pojazdów na przyszłym polu walki. W prezentowanych transporterach zachowano jednak udział człowieka w procesie decyzyjnym.

Projekt przebudowy transporterów trwał 6 miesięcy. Za prace odpowiadało BAE Systems. W tym czasie inżynierowie i technicy dokonali integracji pojazdów z wyposażeniem elektronicznym i odpowiednim oprogramowaniem. Dzięki implementacji tych komponentów pojazdy mogą działać autonomicznie.

Prace nad pojazdami są realizowane w ramach Robotic & Autonomous Systems Strategy. Obydwa przebudowane transportery zostaną poddane testom, by lepiej zrozumieć zdolności związane z wprowadzeniem autonomicznych pojazdów do działań bojowych. Za testy będzie odpowiadać nowo utworzone TAS-DCRC (Trusted Autonomous Systems Defence Cooperative Research Centre). Centrum to zajmie się także pracami nad rozwojem współpracy pomiędzy ludźmi a maszynami podczas prowadzenia działań bojowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.