Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe bomby dla ZEA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 listopada 2019

Spółka Barij Dynamics otrzymała kontrakt na 4000 bomb kierowanych z zestawem Orca / Sejeel dla wojsk lotniczych Zjedncoznych Emiratów Arabskich. Przedsiębiorstwo, znane wcześniej jako Tawazun Dynamics jest spółką Barij / Emirates Defence Industry Company i południowafrykańskiego Denela. Ich udzały wynoszą odpowiednio 51 i 49%. Pierwszym produktem spółki był zestaw naprowadzania bomb Al Tariq (Umbani), zamówiony przez ZEA w 2011.

Bomby Mk 81 i Mk 82 z zestawem Sejeel (P3) / Zdjęcie: Barij Dynamics

Opracowanie zestawu Sejeel (P3) rozpoczęło się na podstawie umowy zawartej w 2015. Prace rozwojowe przeprowadzono w RPA. Produkcję prowadzono w ZEA.

Zestaw umożliwia kierowanie bomb Mk 81 i Mk 82 za pomocą GNSS/INS i/lub półaktywnie laserowo (SAL). Użytkownik może zaprogramować różne profile lotu. Orca / Sejeel jest przystosowany do zwalczania celów ruchomych, także znajdujących się po bokach nosiciela. Jego zasięg to ponad 25 km, przy prawdopodobnym uchyleniu kołowym wynoszącym poniżej 3 m przy kierowaniu przy pomocy GNSS/INS/SAL i poniżej 10 m przy kierowaniu GNSS/INS. Denel podał, że próby w locie zestawu Orca (Sejeel) zostały zakończone w maju 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.