Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosjanie pokazali Amerykanom Awangard

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 26 listopada 2019

Ministerstwo Obrony FR poinformowało, że w ramach realizacji Traktatu między Federacją Rosyjską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki w sprawie środków mających na celu dalsze ograniczenie strategicznej broni ofensywnej, od 24 do 26 listopada 2019 amerykański zespół inspekcyjny mógł zapoznać się z systemem rakietowym Awangard z hiperdźwiękowym blokiem manewrującym z głowicą jądrową. Przy okazji ujawniono, że kompleksy tego typu rozpoczną dyżur bojowy w grudniu br. Rok temu dowódca RWSN (wojsk rakietowych przeznaczenia strategicznego) Siergiej Karakajew stwierdził, że pierwsze Awangardy będą rozmieszczone w Dombarowskim w obwodzie orenburskim.

Kompleks rakietowy Awangard z hiperdźwiękowym blokiem manewrującym / Zdjęcie: MO FR

Według nieoficjalnych informacji, kompleks rakietowy Awangard z hiperdźwiękowym blokiem manewrującym jest opracowywany i testowany przez NPO Maszinostrojenia (Reutow) od 2004. Jego blok z głowicą bojową może manewrować w górnych warstwach atmosfery z prędkością Ma20. Do rozpędzania bloku służy odpowiednio przebudowana strategiczna rakieta balistyczna UR-100N.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.