Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca Polski i Kazachstanu

Lotnictwo cywilne, 10 grudnia 2019

W dn. 2-6 grudnia 2019 w Akabie w Jordanii odbyła się 12. Konferencja negocjacyjna bilateralnych umów o komunikacji lotniczej (ICAN 2019) zorganizowana przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i Jordańską Komisję Regulacyjną Lotnictwa Cywilnego (CARC).

/ Zdjęcie: Ambasada Kazachstanu w Polsce 

Celem ICAN jest przeprowadzanie dwustronnych negocjacji i konsultacji władz lotniczych zainteresowanych państw członkowskich ICAO w zakresie komunikacji lotniczej oraz poprawa wydajności tego procesu poprzez zapewnienie centralnego miejsca spotkań dla państw, celem prowadzenia takich negocjacji i konsultacji w jednym miejscu.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele 67 państw członkowskich ICAO, w tym także delegacja z Polski, której przewodniczyła wiceprezes ds. transportu lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego dr Izabela Szymajda-Wojciechowska. W czasie konferencji polska delegacja spotkała się z przedstawicielami: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Dominikany, Gwatemali, Kazachstanu, Kolumbii i Mauritiusu.

Podczas ICAN 2019 pzredstawiciele Polski i Kazachstanu podpisali Memorandum o wzajemnym porozumieniu zgodnie z obowiązującym Kazachstańsko-Polskim Porozumieniem Międzyrządowym W sprawie ruchu lotniczego z dnia 27 listopada 1997.

Osiągnięte porozumienia umożliwiają zwiększenie częstotliwości lotów na trasie Nur-Sultan – Warszawa z 4 do 7 razy w tygodniu od 2020, zwiększenie liczby miejsc docelowych zarówno w Kazachstanie (Ałmaty, Szymkent i Aktau), jak i w Polsce oraz ustalenie częstotliwości lotów na trasie Ałmaty – Warszawa na nie mniej niż 7 razy w tygodniu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.