Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca Polski i Kazachstanu

Lotnictwo cywilne, 10 grudnia 2019

W dn. 2-6 grudnia 2019 w Akabie w Jordanii odbyła się 12. Konferencja negocjacyjna bilateralnych umów o komunikacji lotniczej (ICAN 2019) zorganizowana przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i Jordańską Komisję Regulacyjną Lotnictwa Cywilnego (CARC).

/ Zdjęcie: Ambasada Kazachstanu w Polsce 

Celem ICAN jest przeprowadzanie dwustronnych negocjacji i konsultacji władz lotniczych zainteresowanych państw członkowskich ICAO w zakresie komunikacji lotniczej oraz poprawa wydajności tego procesu poprzez zapewnienie centralnego miejsca spotkań dla państw, celem prowadzenia takich negocjacji i konsultacji w jednym miejscu.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele 67 państw członkowskich ICAO, w tym także delegacja z Polski, której przewodniczyła wiceprezes ds. transportu lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego dr Izabela Szymajda-Wojciechowska. W czasie konferencji polska delegacja spotkała się z przedstawicielami: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Dominikany, Gwatemali, Kazachstanu, Kolumbii i Mauritiusu.

Podczas ICAN 2019 pzredstawiciele Polski i Kazachstanu podpisali Memorandum o wzajemnym porozumieniu zgodnie z obowiązującym Kazachstańsko-Polskim Porozumieniem Międzyrządowym W sprawie ruchu lotniczego z dnia 27 listopada 1997.

Osiągnięte porozumienia umożliwiają zwiększenie częstotliwości lotów na trasie Nur-Sultan – Warszawa z 4 do 7 razy w tygodniu od 2020, zwiększenie liczby miejsc docelowych zarówno w Kazachstanie (Ałmaty, Szymkent i Aktau), jak i w Polsce oraz ustalenie częstotliwości lotów na trasie Ałmaty – Warszawa na nie mniej niż 7 razy w tygodniu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.