Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seul zwiększa wydatki obronne

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 13 grudnia 2019

Zgromadzenie Narodowe Republiki Korei 10 grudnia zatwierdziło budżet obronny na 2020. Wzrost w porównaniu z rokiem bieżącym wyniesie 7,4%. Oznacza to, że na obronność zostanie po raz pierwszy w historii przeznaczone ponad 50 bln wonów (41,29 mld USD).

Zaplanowany budżet obronny stanowi 2,5% PKB Republiki Korei / Grafika: MO Republiki Korei

Z przyszłorocznego budżetu 16,68 bln wonów zostanie przeznaczone na zakup uzbrojenia i inne projekty mające na celu zwiększenie zdolności sił zbrojnych. Kwota na ten cel będzie o 8,5% wyższa niż w roku bieżącym. Około 33,47 bln wonów przeznaczone zostanie na utrzymanie armii i na prowadzone operacje. Oznacza to wzrost o 6,9%. W skład wymienionych wydatków wchodzą środki na realizację projektów związanych z obroną przed bronią masowego rażenia. Na ten cel przeznaczone zostanie w 2020 6,22 bln wonów. To wzrost aż o 22,6% w porównaniu z 2019.

Wśród najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez resort obrony Korei Południowej znajdzie się zakup kolejnych samolotów F-35A, budowa okrętu podwodnego Chang Bo Go-III o wyporności 3000 ton, budowa lekkiego lotniskowca, wsparcie wojskowych satelitów rozpoznawczych i prace nad systemem przeciwlotniczym dalekiego zasięgu L-SAM.

Ponadto Seul zaplanował stopniową redukcję liczebności sił zbrojnych. Z obecnych 610 tys. żołnierzy, w 2022 liczba ta ma zmaleć do 500 tys. Redukcje liczebności w połączeniu z rosnącym budżetem pozwolą podnieść poziom nowoczesności wyposażenia sił zbrojnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.